Co to znaczy SEO SEM?

Co to znaczy SEO SEM?

Połączenie terminów SEO SEM jest wysoce często spotykane w środowisku marketingowym. Jest to skrót wstępnego słowa Search Engine Optimization (SEO) i Search Engine Marketing (SEM).

SEO jest procesem optymalizacji witryny internetowej i zawiera wszystkie zabiegi, dzięki którym witryna internetowa może uzyskać wyższy wynik w wyszukiwarce internetowej w wynikach wyszukiwania organicznego. Przykłady optymalizacji SEO obejmują tworzenie treści zoptymalizowanych pod kątem wyszukiwarek internetowych, optymalizację struktury witryny oraz optymalizację adresów URL.

SEM jest większym koncepcyjnym pojęciem i aproksymacją terminu marketing internetowy. Odnosi się on do wszelkich technik i narzędzi stosowanych w celu poprawy wyników w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarkach internetowych. SEM obejmuje również zarządzanie reklamami płatnymi, takimi jak linki sponsorowane lub kampanie oparte na słowach kluczowych.

Krótko mówiąc, SEO to wszystko, co pozwala poprawić ranking witryny internetowej w wynikach wyszukiwania organicznych, podczas gdy SEM to wszystkie techniki i narzędzia tworzone w celu poprawy pozycji witryny internetowej w wynikach wyszukiwania, zarówno po- i organicznie.

Jaka jest różnica między SEO a SEM?

SEO (Search Engine Optimization) to proces optymalizacji strony internetowej w celu uzyskania wyższej pozycji na stronach wyników wyszukiwania (SERP) takich jak Google, Bing i Yahoo. Stosowane techniki obejmują stosowanie odpowiednich słów i fraz kluczowych, budowanie wysokiej jakości backlinków oraz poprawę szybkości działania strony i doświadczenia użytkownika.

SEM (Search Engine Marketing) to szerszy termin obejmujący różne płatne strategie i taktyki stosowane w celu zwiększenia widoczności w wyszukiwarkach. Mogą one obejmować reklamy typu pay-per-click (PPC), reklamy displayowe oraz inne działania, takie jak retargetowanie odwiedzających i optymalizacja mediów społecznościowych. Podczas gdy SEO koncentruje się na organicznych (darmowych) listach, SEM optymalizuje widoczność witryny za pomocą płatnych mediów.

Co to znaczy SEO SEM?