Jak poprosić Google o zaindeksowanie strony?

Jak poprosić Google o zaindeksowanie strony?

Aby poprosić Google o zaindeksowanie Twojej strony internetowej, musisz zacząć od dodania jej do swojego konta Google Search Console. Dodanie strony do Google Search Console pozwala Ci sprawdzić wyniki wyszukiwania, uzyskać informacje na temat odwiedzin na reklamach i wykorzystać narzędzie do optymalizacji SEO. To ważny krok, który jest pierwszym krokiem w procesie zaindeksowania przez Google Twojej witryny.

Kiedy Twoja strona jest dodana do Google Search Console, musisz wygenerować indeksowanie poprzez wysłanie krótkiego wniosku do Google. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące kroki:

    • Krok 1: Zaloguj się na swoje konto Google Search Console.
    • Krok 2: Wybierz swoją witrynę internetową.
    • Krok 3: Przejdź do „Indeksowanie” i wybierz „Poproś o indeksowanie”.
    • Krok 4: Wybierz stronę lub strony, które chcesz zaindeksować, oraz opcjonalnie ustaw „Inne działania indeksera”.
    • Krok 5: Kliknij przycisk „Wyślij zapytanie”.

 

Po wykonaniu tych kroków Google zacznie indeksować Twoją witrynę i wyniki wyszukiwania będą szybciej widoczne dla użytkowników, którzy wyszukują podobne hasła do Twojej strony. Możesz również rozważyć dodanie swojej strony do Google AdWords, aby również uzyskać dostęp do szerokiego świata tworzenia reklam.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące procesu zaindeksowania Twojej strony przez Google, zalecanym jest skonsultowanie się z profesjonalnym doradcą, aby zapewnić, że zostanie zaindeksowana i zarządzana w najlepszy możliwy sposób. Powodzenia!

Jak zacząć indeksowanie strony przez Google?

1. Pierwszym krokiem jest skonfigurowanie witryny tak, aby była odpowiednio przygotowana na indeksowanie. Należy upewnić się, że witryna jest odpowiednio zoptymalizowana oraz że ma przyjazny adres URL.

2. Drugi krok polega na utworzeniu strony z listą robots.txt. Jest to plik tekstowy zawierający polecenia dla robotów internetowych, które powinny przeszukać twoją witrynę.

3. Kolejny krok to utworzenie i wysłanie mapy witryny do Google Search Console. Mapa witryny pomoże robotom Google indeksować twoją witrynę szybciej i skuteczniej.

4. Możesz również wysłać plik Sitemap do Google Search Console. Plik Sitemap jest to lista wszystkich stron Twojej witryny, które powinny być indeksowane.

5. Na koniec możesz zgłosić swoją witrynę do Google Search Console i odczekać, aż twoja strona zostanie skatalogowana i zacznie się opierać w wynikach wyszukiwania.

„Czy należy zgłaszać stronę Google aby zacząć jej indeksowanie?”

Nie, strona Google nie musi być zgłaszana do indeksowania. Google automatycznie zaindeksuje stronę witryny, aby ją wyświetlić w wynikach wyszukiwania. Jednak dzięki zgłoszeniu witryny do Google Search Console możesz znacznie zwiększyć szybkość indeksowania.

Jak poprosić Google o zaindeksowanie strony?