Jak usunąć konto Google na stałe?

Usunięcie konta Google może być trudne, ale jeśli wykonasz wszystkie kroki prawidłowo, zakończysz go raz na zawsze. Dziś pokażemy, jak usunąć trwale konto Google.

Krok 1. Zarchiwizuj swoją zawartość

Zanim usuniesz swoje konto, musisz najpierw zarchiwizować wszystko, co chcesz zachować. Obejmuje to wszystko w Google Drive, zdjęcia w Google Photos, oceny w Plus i historię wyszukiwania. Jeśli przechowujesz kontakty, najpierw je zapisz. Większość tych informacji możesz zapisać jako alternatywny plik CSV, więc zyskasz dostęp do nich również po usunięciu konta.

Krok 2. Znajdź formularz usuwania konta

Otwórz przeglądarkę internetową i wpisz adres URL https://myaccount.google.com/delete-account. Możesz użyć dowolnego konta Google, aby się tam dostać. Jeśli używasz urządzenia mobilnego, najpierw musisz pobrać aplikację My Account → Usługi → Usuwanie konta.

Krok 3. Wybierz opcję usuwania konta

Gdy wyświetli się strona Usuwania konta Google, musisz wybrać opcję Usuń Konto. Zanim to zrobisz, najpierw musisz przeczytać informacje dotyczące tego, co się stanie, gdy usuniesz konto. W zależności od tego, jak długo istnieje Twoje konto, e-maile i pliki z usługi Google Drive zostaną automatycznie skasowane po 30, 60 lub 90 dniach. Więc pamiętaj, że jeśli kiedykolwiek wrócisz i odwiedzisz www.google.com/myaccount, już ich nie znajdziesz. Więc musisz mieć bezpieczną kopię iść dalej.

Krok 4. Potwierdź usunięcie konta

Gdy to zrobisz, musisz wybrać opcję Potwierdzam, że usunę moje konto, aby zakończyć proces usuwania. Po potwierdzeniu konto zostanie trwale usunięte. Upewnij się, że masz bezpieczną kopię wszystkich informacji przed usunięciem konta, ponieważ usunięcie konta z Google jest trwałe i nieodwracalne.

Krok 5. Ustanów alternatywny kontakt

Na koniec ważne jest, aby poinformować innych ludzi, że usunąłeś swoje konto Google. Możesz to zrobić poprzez aktualizowanie wszystkich swoich profili w mediach społecznościowych i wyświetlanie alternatywnego adresu e-mail lub numeru telefonu, który będą mogli użyć, aby się z tobą skontaktować.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące usuwania konta Google, skontaktuj się z działem obsługi klienta Google, aby uzyskać pomoc.

Czy usuwanie konta Google oznacza usunięcie wszystkich danych?

Nie, usunięcie konta Google nie oznacza automatycznego usunięcia wszystkich danych. Większość danych zapisanych w usługach i produktach Google zostanie usunięta lub anonimizowana po usunięciu konta, w zależności od procesu i tego, jak produkt lub usługa Google działa. Niemniej jednak niektóre dane mogą pozostać w systemie przez okres czasu.

Czy usunięcie konta Google jest trwałe?

Tak, usunięcie konta Google jest trwałe. Jeśli usuniesz swoje konto, wszystkie dane zostaną trwale usunięte z naszych systemów. Jedynym sposobem przywrócenia konta będzie utworzenie nowego.

Czy można ponownie aktywować usunięte konto Google?

Nie, aktywacja usuniętego konta Google nie jest możliwa. Jeżeli usunąłeś swoje konto, nie będziesz mógł uzyskać dostępu do niego.

Jak usunąć konto Google na stałe?

Dodaj komentarz