Jak usunąć opinie z Google Maps?

Jak usunąć opinie z Google Maps?

Google Maps to popularna usługa kartograficzna firmy Google, która jest często używana do wyszukiwania miejsc i adresów oraz do tworzenia tras. Co zaskakujące, Google Maps zawiera również funkcję recenzji, która pozwala użytkownikom uzyskiwać i tworzyć informacje, które mogą być przydatne dla innych. Czasami jednak pojawiają się opinie, które można uznać za nieprawdziwe lub niepożądane. Na szczęście istnieje sposób na usunięcie niechcianych opinii, jeśli uważasz, że naruszają one twoje prawa lub godność. Oto jak to zrobić.

Krok 1: Znajdź opinię

Pierwszym krokiem jest znalezienie opinii na Google Maps. Możesz to zrobić poprzez wybór interesującego Cię miejsca lub adresu w wyszukiwarce Google Maps i kliknięcie „Zobacz więcej”. Na stronie miejsca możesz zobaczyć sekcję „Recenzje” (zazwyczaj pod sekcją „Opis”), gdzie można znaleźć informacje na temat konkretnego lokalu lub adresu.

Krok 2: Zgłoś opinię

Po znalezieniu opinii, którą chcesz usunąć, możesz ją zgłosić Google. W tym celu należy kliknąć ikonę „Dotknij tutaj, aby zgłosić” obok recenzji. Wyświetli Ci się okno dialogowe, w którym musisz określić, dlaczego należy usunąć tę opinię. Możesz wybrać jedną z poniższych opcji:

 

 

    • Przestępstwo lub wykroczenie

 

 

    • Nielegalne lub nieetyczne działania

 

Możesz również wpisać swoje własne wyjaśnienie w polu „inne”.

Krok 3: Sprawdź swoje powiadomienia

Po wysłaniu zgłoszenia Google będzie często potwierdzać czy opinia została usunięta. Jeśli opcja „Zobacz więcej” jest dostępna, znaczy to, że opinia została usunięta. Możesz również skontrolować swoje powiadomienia w Google Maps w celu sprawdzenia postępu Twojego zgłoszenia.

Krok 4: Skontaktuj się z Google

Jeśli nie masz odpowiedzi na swój wniosek lub opinia nadal wyświetla się w Google Maps, możesz skontaktować się z biurem obsługi klienta Google. Możesz to zrobić poprzez witrynę internetową Wspierać Google.

Podsumowanie:

Usunięcie opinii z Google Maps jest w zasadzie proste. Najpierw musisz znaleźć opinię, którą chcesz usunąć, a następnie zgłosić ją do Google. Następnie możesz sprawdzić swoje powiadomienia w Google Maps w celu monitorowania postępu Twojego zgłoszenia. Jeśli wniosek nie zostanie rozpatrzony w ciągu kilku dni, możesz skontaktować się z biurem obsługi klienta Google, aby uzyskać dalsze informacje i pomoc.

Jak skontaktować się z Google w celu usunięcia opinii z Google Maps?

Niestety, Google nie udostępnia bezpośredniej linii kontaktu w celu usunięcia opinii z Google Maps. Zamiast tego możesz skontaktować się z nimi za pośrednictwem strony Pomocy Google. Można to zrobić przy użyciu narzędzia Mapy Google lub link rozwiązywania problemów. W zależności od problemu możesz wypełnić formularz zgłoszenia i wysłać zapytanie do zespołu wsparcia Google. Możesz także skontaktować się z Google bezpośrednio, w takim przypadku polecam skontaktować się z centrum obsługi klienta Google na swojej lokalnej giełdzie internetowej.

Jak podjąć kroki w celu skontaktowania się z Google w sprawie usunięcia opinii na temat mojej firmy z Google Maps?

1. Przejdź na stronę główną Google i przejdź do karty Pomoc.

2. Kliknij opcję Komunikaty prawne w lewym panelu.

3. Wybierz opcję „Zgłaszanie problemów z usunięciem treści z produktów Google”, a następnie „Usunięcie opinii z Google Maps”.

4. Przeczytaj instrukcje i przesuń treść, która mówi o różnych produktach Google.

5. Kliknij link „Kontakt z obsługą” w prawym dolnym rogu.

6. Stwórz nowe zgłoszenie opisujące swój problem i wyślij je do Google. Po otrzymaniu potwierdzenia skontaktuj się z zespołem obsługi klienta Google, jeśli powiadomienia nie są dostępne w ciągu kilku dni.

Jak usunąć opinie z Google Maps?