Jak zmienić pinezkę w Google Maps?

Jak zmienić pinezkę w Google Maps?

Pinezka w Google Maps to łatwy i przyjemny sposób na oznaczenie swojego miejsca pracy, domu lub innych miejsc, o których chcesz pamiętać. Chcesz wiedzieć jak zmienić jej kolor lub wygląd? Przeczytaj nasz krótki poradnik, aby dowiedzieć się jak to zrobić – to naprawdę banalnie proste!

Jak zmienić pinezkę w Google Maps?

    1. Otwórz Google Maps i znajdź miejsce, które chcesz oznaczyć. Aby zmienić pinezkę, musisz wiedzieć lokalizację miejsca, które chcesz oznaczyć. Możesz użyć polecenia szukania, aby szybciej dotrzeć do wybranego miejsca.

 

    1. Kliknij na danym miejscu myszką, aby wyświetlić informacje. Po kliknięciu myszką, na mapie pojawi się pinezka, po której pojawi się okno detali tego miejsca. Kliknij na oknie „Menu”, aby przejść dalej.

 

    1. Kliknij symbol zakładki. Kliknij symbol zakładki w górnej lewej części okna. Zostanie wyświetlone wybierz pinezki, którym chcesz zmienić obecny symbol. Możesz wybrać spośród dostępnych opcji lub dodać własny.

 

    1. Zmień kolor pinezki. Możesz również zmienić kolor pinezki. Aby to zrobić, kliknij przycisk „Kolor” i wybierz oczekiwaną barwę.

 

    1. Zachowaj zmiany i zamknij okno. Przed zakończeniem, nie zapomnij kliknąć przycisku „Zachowaj”, aby zapisać wszystkie zmiany. Możesz również dodać do niego komentarz, po czym kliknij „Zamknij”.

 

I to wszystko – teraz wiesz, jak dostosować wizualną część swojej pinezki w Google Maps. Możesz oznaczać ulubione miejsca i odnajdować je łatwo, dzięki kontrastowym kolorom i unikalnym symbolom. Baw się dobrze!

Jak usunąć pinezkę z Google Maps?

Aby usunąć pinezkę z Google Maps, najpierw musisz znaleźć pinezkę. Po zlokalizowaniu pinezki kliknij ją prawym przyciskiem myszy, a pojawi się menu opcji. W tym menu wybierz opcję „Usuń”. Zostanie ona od razu usunięta z mapy. Możesz również usunąć cały folder pinezek. Wystarczy, że klikniesz na pinezkach i wybierzesz opcję „Usuń folder”. Zauważ, że usunięcie folderu usunie wykazane pinezki razem z nim.

Jak dodać pinezkę do Google Maps?

Aby dodać pinezkę do Google Maps, trzeba najpierw zalogować się do swojego konta Gmail. Następnie trzeba udać się do usługi Google Maps. Po wybraniu mapy, które chcesz edytować wyszukaj dany adres lub miejsce, aby dodać pinezkę. Następnie pojawi się biała, okrągła ikona na mapie. Kliknij to i pojawi się menu z opcjami. Wybierz opcję dodania pinezki i wypełnij pola, aby dodać pinezkę.

Jak zmienić pinezkę w Google Maps?