Kluczowe elementy

Marketing Internetowy

Mobirise

Pozycjonowanie stron www i SEO 

Pozycjonowanie Twojej strony powinno Cię zainteresować z jednego prostego powodu. W Polsce każdego miesiąca z wyszukiwarki Google korzysta przeszło 20 mln użytkowników. Jest to lekko licząc ok. 93% wszystkich Internautów w naszym kraju. Dla Twojego przedsiębiorstwa jest to potencjalna grupa klientów i tylko od Ciebie zależy ile zdołasz „ukroić z tego tortu”.

Pozycjonowanie w wyszukiwarce internetowej to szereg działań mających za zadanie zwiększyć widoczność Twojej strony w wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie z reguły przeprowadza się równolegle z czynnościami z zakresu SEO.  

Jeżeli wpisujesz do wyszukiwarki Google interesujące Cię słowo to otrzymujesz listę witryn, które według określonego algorytmu najlepiej pasują do Twojego zapytania. Teoretycznie powinny to być strony ułożone pod względem, jakości od najlepszych do tych mniej wartościowych. W praktyce to czy dana strona będzie wyżej od innej zależy od szeregu czynników, nad którymi czuwają właśnie specjaliści o pozycjonowania. 


Content marketing 

Możemy tłumaczyć, jako sprzedawanie za pomocą zawartości. Jest pozyskiwanie klientów za pomocą atrakcyjnych i użytecznych treści. Ma to z jednej strony wywołać zainteresowanie produktem/usługą w ogólnej jak i szczególnej grupie docelowej klientów. Publikując tego rodzaju treści budujemy stabilne i długotrwałe relacje, które procentują dla nas w przyszłości.

Popularne rodzaje zastosowania content marketingu:
- poradniki (np. prowadząc agencję reklamową możemy zamieścić rady jak stworzyć prostego posta sprzedażowego na naszym fun page’u Facebook)
- artykuły sponsorowane (reklamujemy w nim swój produkt/usługę a oprócz tego przekazujemy specjalistyczną wiedzę)
- webinary (prowadzimy transmisję live odnośnie danego zagadnienia z naszej branży by przy okazji pozyskać nowe grono klientów) 

Mobirise
Mobirise

Reklama Google AdWords

System reklamowy Google, który pozwala na wyświetlanie linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwarki Google i na stronach współpracujących w obszarze programu Google AdSense. Może to być reklama tekstowa lub graficzna.

Aktualnie tworzenie linku sponsorowanego Google AdWords przyjmuje dwie postacie:
- wybieramy słowa kluczowe, na które będzie się wyświetlała reklama Google AdWords
- wybieramy witryny internetowe, na których będzie wyświetlana reklama Google AdWords

Do głównych korzyści wynikających z zainwestowania w reklamę Google AdWords możemy zaliczyć: precyzyjne nakierowanie reklamy, ścisłą kontrolę kosztów, dokładny pomiar efektów, zasięg sieci reklamowej na poziomie do 90% użytkowników Internetu, wysoką konwersję ruchu, możliwość personalizacji treści, widoczność reklamy w mapach, reklama w popularnych serwisach np. You Tube, możliwość analizy konkurencji. 

Marketing wirusowy

Możemy określić, jako działania sprzedażowe, które polegają na zainicjowaniu takiej sytuacji, w której potencjalni klienci z własnej woli będą rozprowadzać – udostępniać informacje o naszej firmie, produkcie albo usłudze. Nie w każdym przypadku musi być to konkretna informacja a samo „tylko” budowanie świadomości marki jak również pozycjonowanie tj. wzbudzanie właściwych skojarzeń z nazwą lub logo firmy.

Dobrym przykładem może być kampania reklamowa przeprowadzona przez markę operatora telefonii komórkowej Plus gdzie takie slogany jak „Brawo Ja” i „Brawo Ty” przeszły do mowy potocznej jednocześnie utrwalając przekaz reklamowy u potencjalnych odbiorców.  

Mobirise
Mobirise

Audyt SEO 

Jest to usługa, która ma na celu stworzenie raportu, w którym mieścić się będzie szereg wytycznych , zaleceń oraz porad dla ocenianej witryny internetowej. Zgromadzone w jednym przejrzystym dokumencie uwagi wykorzystywane są później przez webmasterów, copywriterów oraz grafików aby proces pozycjonowania danej strony przebiegł prawidłowo.

Audyt SEO przeprowadza się w celu:
- oceny optymalizacji i dostosowania każdego z kluczowych dla SEO elementów,
- wyeksponowania silnych i słabych punktów optymalizacji witryny,
- udzielania porad odnośnie poprawy optymalizacji danej części serwisu,
- całościowego przeglądu stanu optymalizacji na stronie,
- ujawnienia potencjalnych problemów i błędów w optymalizacji. 

Link building

W szerokim rozumieniu są to działania, które mają na celu zwiększenie liczby linków przychodzących do naszej strony www. Celem pozyskiwania linków jest przeniesienie mocy strony źródłowej do strony docelowej, czyli w tym przypadku naszej witryny. Jest to jeden ze znaczących czynników decydujący o rankingu naszej strony w wynikach wyszukiwania Google.

Linki przychodzące mogą pochodzić z :
- forów internetowych, 
- komentarzy,  
- wpisów w katalogach,  
- postów na blogach, 
- stron zapleczowych.

Mobirise
Mobirise

Social Media

Czyli po prostu media społecznościowe, które do interakcji między użytkownikami wykorzystują szeregu rozbudowanych narzędzi komunikacyjnych. Najpopularniejsze z nich to Facebook, Instagram, Twitter, Youtube czy Snapchat.

W kontekście naszych działań obecność w konkretnych social mediach to naturalna kolei rzeczy, aby z jednej strony budować ranking i siłę strony www (oczywiście nie w sposób bezpośredni, ponieważ sami pracownicy Google podkreślają, że treści w social mediach jest zbyt dużo, aby można je było wszystkie zaindeksować to jednak zainteresowanie użytkowników daną marką w social media wpływa pozytywnie na wiarygodność tej firmy i przez to strona jest lepiej pozycjonowana) a z drugiej w tani sposób dotrzeć do potencjalnego klienta, zbudować rozpoznawalność marki i tworzyć długotrwałe relacje z osobami zainteresowanymi naszym produktem lub usługą.  

Remarketing

Jest to jeden z typów kampanii prowadzonej w ramach programu reklamowego Google AdWords. Głównym zamierzeniem tego rodzaju kampanii jest powtórzenie przekazu reklamowego Internautom, którzy byli zainteresowani naszą usługą/produktem (odwiedzili naszą stronę www, przeglądali podstrony ofertowe).

Szczególnie chodzi o zwiększenie częstotliwości kontaktu między Twoją reklamą a użytkownikiem. Wpływa to bezpośrednio na zwielokrotnienie sprzedaży.

3 filary remarketingu:

1) Zebranie danych – gromadzimy jak najwięcej danych o użytkownikach, którzy odwiedzili naszą stronę i badamy ich zachowania na witrynie.

2) Dokładne określenie grupy docelowej

3) Ścisłe dopasowanie reklamy- tworzymy spersonalizowany przekaz reklamowy zarówno pod względem tekstowym jak i graficznym i w ten sposób „domykamy” sprzedaż.  

Mobirise

Skuteczne narzędzia w pozyskiwaniu klienta

Marketing Internetowy

Sprawdź w czym możemy Ci pomóc

Masz jakieś pytania?
Odpowiemy na wszystkie!

Proponujemy Ci skuteczne narzędzia w pozyskiwaniu klienta

Marketing Internetowy - to
Wunderwaffe dla Twojego biznesu